drzwi

Zakup mieszkania jest ogromną inwestycją, która często wiąże się, chociażby ze wzięciem kredytu. Z tego względu musi być to decyzja bardzo mocno przemyślana. Z tego względu mieszkanie powinno zaspokajać wszystkie potrzeby kupującego. Aktualnie istnieje możliwość zakupu mieszkania z rynku pierwotnego lub z rynku wtórnego. Jakie będzie lepsze?

Dokładne dopasowanie

Mieszkania deweloperskie dają duże możliwości pod względem dostosowania ich do swoich potrzeb. Deweloper często umożliwia kupującemu wybór układu mieszkania, wydzielenie dodatkowych ścianek działowych itp. Mieszkania z rynku wtórnego nie mają takiej możliwości, jedyną opcją w ich przypadku jest generalny remont, który może wiązać się z bardzo dużymi dodatkowymi kosztami. Analogiczna sytuacja jest w kwestii wykończenia. Deweloper daje możliwość dostosowania finalnego wyglądu mieszkania, do gustu kupującego. Rozwiązanie to ma również zaletę w postaci oszczędności czasu. W przypadku remontu oraz prac wykończeniowych w mieszkaniu z rynku wtórnego trzeba samemu zadbać o wybór ekipy, oraz dopilnowanie wszystkich kwestii. W przypadku mieszkań z rynku pierwotnego całość spoczywa na barkach dewelopera.

Mniejsze ryzyko

Zakup używanego mieszkania wiąże się z ryzykiem pojawiania się wad ukrytych. Mogą one generować dodatkowe koszta takie jak zrywanie kafelek, tapet itp. Sytuacja taka nie ma miejsca w przypadku kiedy kupuje się nowe mieszkania. Są one skrupulatnie sprawdzane podczas odbioru technicznego, dzięki czemu wszystkie ewentualne problemy techniczne są rozwiązywane. Dodatkowo ze względu na nową instalację, zarówno wodną, jak i elektryczną i gazową. Prawdopodobieństwo wystąpienia usterek po dłuższym czasie od zakupu mieszkania jest niezwykle niskie.

Wnioski

Jak widać, zakup nowego mieszkania jest bardzo korzystny, pod wieloma względami. Mimo że jest to rozwiązanie z reguł droższe, można oszczędzić niezwykle dużo na potencjalnym remoncie, czy też naprawach. Z tego względu po podliczeniu kosztów, zakup mieszkania deweloperskiego jest często bardziej opłacalne finansowo, niż tego z rynku wtórnego. Co więcej, zakup taki pozwoli oszczędzić kupującym dużo czasu, i umożliwi wprowadzenie się, do czystego, nowego, odnowionego mieszkania.

Dodaj komentarz