okna

Wystrój okna ma ogromnej znaczenie, jeśli chodzi o aranżację wnętrza. Niektórzy stawiają na zasłony, drudzy na rolety czy żaluzje, a jeszcze inni na same firanki. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Decydując się na konkretną osłonę okienną, z całą pewnością należy zwrócić uwagę zarówno na estetykę, jak i funkcjonalność. Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie plisy okienne. Warto dowiedzieć się dlaczego?

Czy warto zainwestować w plisy okienne?

Obecnie możemy liczyć na ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o zakup plis okiennych. Dostępne są one w przeróżnych kolorach i rozmiarach. Do dyspozycji mamy zarówno modele o standardowych wymiarach, jak również można zamówić plisy na wymiar, idealnie dopasowane nawet do nietypowego okna. Plisy okienne najlepiej kupić w sklepie internetowym takim jak  https://rollcenter.pl/ oferującym duży wybór rolet plisowanych na wymiar. Ten rodzaj osłony okiennej sprawdzi się niemalże w każdym pomieszczeniu – na strychu, w sypialni, w salonie, w kuchni czy jadalni. Zaletą plis jest to, że można je rozwijać nie tylko w dół, ale także w górę. Możliwe jest cieszenie się znacznie większą prywatnością dzięki ograniczeniu widoczności wnętrza danego pomieszczenia dla niepożądanych osób. Jednocześnie można uchronić się przed rażącym blaskiem promieniowania słonecznego. Jest to świetnie rozwiązanie w przypadku domów znajdujących się blisko ulicy czy też dla mieszkań na parterze.

Jakie rodzaje plis mamy do wyboru?

Plisy okienne różnią się od siebie m.in. kolorystyką, deseniami czy też materiałem, z którego zostały wykonane. Podstawowym rodzajem plis są modele przeznaczone do okien pionowych. Są także plisy typowo do okien dachowych. Dostępne są również modele plis w specjalnych prowadnicach. Na rynku nie brakuje też plis niestandardowych, które można zamontować na szybie w ogrodzie zimowym czy na oknie okrągłym, półokrągłym lub nawet trójkątnym. Ciekawą opcją są również nowoczesne plisy typu dzień noc, które składają się z dwóch typów pasów – jedne wykonane są z materiału nieprzepuszczającego światła, a drugie z materiału transparentnego.

Dodaj komentarz