pieniadze

Często robisz zakupy za granicą i płacisz kartą złotową? A może planujesz wyjazd poza granice Polski i chcesz płacić kartą na miejscu? Jeżeli zależy ci na oszczędnościach, to niezbyt dobry wybór, ponieważ twoje wydatki mogą wzrosnąć od 3 do nawet 11 proc.!

Banki nieźle liczą sobie za płatność w innych walutach – nawet jednokrotna zapłata prowizji może być sporym wydatkiem. W związku z tym częste płacenie kartą, która rozliczana jest standardowo w PLN, poza granicami naszego kraju to spore koszty. Przy krótkich wyjazdach czy jednokrotnych zakupach wprawdzie jest to wygoda, ale wtedy, gdy wydatków jest więcej, warto zastanowić się nad skorzystaniem z karty walutowej.

Karta wielowalutowa – rozwiązanie problemu!

Karta walutowa jest najlepszym rozwiązaniem problemów związanych z wysokimi kosztami płatności za granicą, przynajmniej wtedy, gdy chodzi o waluty najpopularniejsze, takie jak EUR, USD czy GBP, ponieważ to najpopularniejsze karty oferowane przez banki do rachunków walutowych.

Aby zapłacić walutą w innym kraju, na początku należy przeprowadzić wymianę waluty – można zrobić to również w kantorze internetowym, gdzie koszty są najmniejsze w porównaniu z kantorami stacjonarnymi. Następnie wymienioną sumę przelewa się na konto walutowe, do którego podpięta jest karta i od razu można płacić nią poza granicami kraju.

Alternatywa

Jeżeli jednak nie chcesz decydować się na zakładanie nowego konta bankowego i wyrabianie karty w banku, jest jeszcze jedno rozwiązanie – karta walutowa pre-paid. W tym przypadku karta ta jest zasilana z konta w kantorze internetowym. Wówczas płacić można bez ryzyka kursowego, bez kosztów przewalutowania w banku i można również mieć pełną kontrolę nad wydatkami. Karty pre-paid są również bezpieczniejsze, gdyż nie są podpięte do konta – gdy pieniądze wyczerpią się, wtedy nie można jej używać. Mimo to, mają także swoje ograniczenia.

Wybór zależy od użytkownika, ale warto zastanowić się nad wyrobieniem karty od Igoriacard.pl 

Dodaj komentarz