komputer

W dzisiejszych czasach każde miasto to prawdziwa dżungla promocji marek. Przemierzając ulice można dostrzec mnóstwo reklam zewnętrznych, pośród których spora większość to wielkoformatowe kasetony reklamowe. Czym tak naprawdę są reklamy wizualne? Czy mimo nastania ery internetu są one nadal potrzebne?

Kasetony reklamowe od kuchni

Wielkoformatowe kasetony reklamowe to nic innego jak forma reklamy zewnętrznej dużego formatu. Przeważnie montowana jest ona na elewacjach budynków lub też na niezależnych konstrukcjach wolnostojących. Kaseton sam w sobie to zespawana aluminiowa konstrukcja, która utrzymuje stabilnie elastyczny baner znajdujący się na przedzie. Wspomniana powierzchnia reklamowa stworzona jest często z winylu, który jest zadrukowywany dwustronnie lub pokrywany folią do oświetleń. Podświetlenie stworzone jest z modułów ledowych montowane jest za plandeką. Sama rama i baner to nie wszystko, łączy je ze sobą mechanizm napinający lico, który zapewnia szybki i łatwy montaż reklamy.

Z biegiem czasu i technologii powstały także kasetony w całości LED, które wpisują się w krajobraz nowoczesnych metropolii. Całość od strony technicznej ma być prosta w produkcji, niekłopotliwa i szybka w montażu. Trzeba nadmienić, że kasetony reklamowe to jedna z najtańszych form reklamy zewnętrznej w tak dużym formacie. A gdzie sięga granica możliwości przy produkcji wielkoformatowej reklamy? “Sky is the limit” – tam gdzie się kończy wyobraźnia i rozmiar budynku.

Zwolnij i otwórz oczy

Reklama zewnętrzna jest obecnie najbardziej popularną formą przekazu. W przeciwieństwie do innych kanałów komunikacji niesie ona ze sobą skuteczny przekaz. Bardzo szerokie spektrum oddziaływania kasetonów wielkoformatowych sprawia, że reklama trafia w szczególności do osób, które poruszają się przez miasto z miejsca do pracy, bądź znaczną część życia spędzają w mieście. Przy tak dużej skali formatu ciężko przeoczyć reklamę danej marki. Podmioty dystrybuujące miejsce na reklamę wybierają newralgiczne dla natężenia ruchu miejsca – takie, gdzie codziennie przewija się kilka, a czasem i kilkanaście tysięcy osób, a schematyczny tryb życia tylko utrwala ten widok, przez co produkt zapada w pamięć na długi czas.

Jest to swego rodzaju ciągłość kontaktu z odbiorcą, punkt stały w każdej podróży ulicą X czy Y. W przestrzeni miejskiej jest nadal tyle niezagospodarowanego miejsca, że nawet w ścisłym centrum, obok budynków starej architektury, znajdzie się miejsce na wielkoformatowe kasetony reklamowe. Wtedy zdarza się, że reklama jest rozwieszana tam, gdzie istnieje potrzeba zasłonięcia miejsca szpecącego metropolie.

Outdoor nadal w formie

Mimo rozwoju branży outdoorowej i coraz to nowszych nowinek technologicznych, tradycyjna forma wielkoformatowych kasetonów reklamowych utrzymuje swoje wysokie miejsce na rynku. Dzięki dobrej widoczności rzuca się w oczy i zostaje łatwo zapamiętana, jest bardzo prosta w montażu i co też ważne, koszta produkcji nie są wysokie. Jaka przyszłość czeka reklamy zewnętrzne? Na pewno nie znikną – weszły do obiegu krwi miasta. Stały się jednością.

Dodaj komentarz