kobieta na basenie

Wyszczuplanie ud, talii, brzucha czy innych części ciała to cel i marzenie wielu z nas. Na początku często staramy się zrzucić nadprogramowe kilogramy za pomocą diety i ćwiczeń, jednak nie zawsze rezultaty są dokładnie takie, jak tego oczekujemy. Pomimo odchudzania zauważyłaś, że tkanka tłuszczowa w niektórych partiach ciała nie chce zniknąć? Dowiedz się więcej o wyszczuplaniu sylwetki i znajdź najlepszy zabieg dla siebie!

Liposukcja – najpopularniejszy typ wyszczuplania

Liposukcja wielu osobom kojarzy się z bardzo inwazyjnym zabiegiem wykonywanym przy zastosowaniu znieczulenia ogólnego, a do tego z długim i uciążliwym czasem rekonwalescencji. Obecnie jednak ten sposób na wyszczuplanie jest znacznie mniej inwazyjny. Opracowano już wiele metod mających zwiększyć bezpieczeństwo i komfort procedury odsysania tłuszczu. Do najnowszych należą wyszczuplanie z użyciem lasera oraz ultradźwięków. Laser w liposukcji zazwyczaj upłynnia tkankę tłuszczową, podgrzewając ją, co znacznie ułatwia jej usuwanie z tkanek. Jednak w niektórych przypadkach, jak np. w zabiegu LipoLife 3G, oferowanym np. przez Klinikę Miracki, laser służy do odseparowania komórek tłuszczowych od pozostałych tkanek, co również usprawnia jego odprowadzanie. Przewagą takiej procedury może być fakt, że tak usunięte komórki można wszczepić w inne miejsce na ciele, np. w obszar biustu czy twarzy, co zdecydowanie odmłodzi cerę. Lipotransfer, bo tak nazywa się ten zabieg, wykonać można także np. na bliznach zanikowych. Alternatywą dla liposukcji laserowej jest ta z zastosowaniem ultradźwięków pomagających rozbić tkankę tłuszczową, której również można użyć jako wypełniacza. Pamiętaj też, że podgrzanie tkanki przy obu typach wyszczuplania pozwala nie tylko pozbyć się tłuszczu, lecz także wyraźnie ujędrnić i napiąć tkankę.

Lipoliza – szybkie wyszczuplanie za pomocą zastrzyków

Sama nazwa lipolizy oznacza proces rozkładu trójglicerydów, jednak obecnie w ten sposób często nazywa się procedurę mającą na celu wywołanie tego zjawiska. Lipoliza najczęściej przeprowadzana jest za pomocą iniekcji preparatem zawierającym fosfatydylocholinę, która rozbija komórki tłuszczu. Następnie są one metabolizowane i usuwane z organizmu w naturalny sposób. Z wykorzystaniem lipolizy można wykonać wyszczuplanie brzucha, ud czy pośladków, lecz także usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z łydek, ramion, wyszczuplanie kolan czy podbródka. Efekt zabiegu jest trwały, chociaż najczęściej konieczne jest wykonanie ok. 2-3 sesji w odstępach kilku tygodni. Lipoliza jest sposobem mniej inwazyjnym niż liposukcja, jedynym naruszeniem ciągłości tkanki jest tu bowiem wykonanie nakłucia przy wprowadzaniu preparatu.

Kuracje łączone w wyszczuplaniu

Lipoliza i liposukcja to najpopularniejsze sposoby na wyszczuplanie sylwetki. Niekiedy można jednak zdecydować się na znacznie mniej znane, a często nawet bezinwazyjne metody na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Jedną z ciekawszych propozycji będzie dostępna w Klinice Miracki kuracja Vela Shape III. Łączy ona w sobie aż trzy rozwiązania: podczerwień, fale radiowe oraz masaż próżniowy. Zabiegi są całkowicie bezbolesne, w ich trakcie pacjentka odczuwać może jedynie ciepło, które wytwarzane jest przez urządzenie. W trakcie ok. półgodzinnej sesji wyszczuplania do głowicy urządzenia zasysana jest skóra w miejscu zabiegowym, dzięki czemu jest intensywnie masowana. Dodatkowo fale radiowe i podczerwień rozgrzewają tkankę do temperatury 43-45℃, co pomaga lepiej napiąć skórę. Procedura niszczy również tkankę tłuszczową i przyspiesza metabolizm, dlatego komórki usuwane są z organizmu w naturalny sposób.

Nie możesz doczekać się cieplejszych dni? Przygotuj na nie swoje ciało! Umów się na wizytę w Klinice Miracki i zaufaj specjalistom.

Dodaj komentarz