tajlandia

Tajlandia to coraz bardziej popularny wśród polskich turystów kraj. Wiele osób wyjeżdża tam zimą, kiedy w Polsce temperatury spadają poniżej zera. Wtedy to w Tajlandii nadal panują upały, a temperatury wynoszące powyżej trzydzieści stopni celcjusza nie są niczym dziwnym. Do Tajlandii można wybrać się na przykład w okolicach Sylwestra. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w tym okresie roku ceny zapewne będą wyższe – wszystko to przez duży popyt na wycieczki do Tajlandii. Ludzie uwielbiają ciepłe kraje, a perspektywa spędzenia nocy sylwestrowej na plaży wśród palm wydaje się bardzo kusząca. W takim wypadku nawet cena powyżej siedmiu tysięcy złotych za osobę na nikim nie robi wrażenia. W normalnych warunkach wczasy w Tajlandii dostaniemy jednak nieco taniej.

Wczasy w Tajlandii – cena

Ceny najtańszych wycieczek do Tajlandii zaczynają się już od 3900zł/za osobę. To całkiem dobra kwota za podróż do tak dalekiego i egzotycznego dla nas kraju. Warto jednak wspomnieć, że jest to najuboższy wariant. Brakuje więc uwielbianej przez niemal wszystkich turystów opcji All Inclusive. Na pocieszenie zostają śniadania, lecz wystarczy dopłacić tysiąc złotych i już w pakiecie otrzymuje się także obiadokolacje. Dobrą wiadomością jest też bezpośredni wylot z Warszawy. Najtańszym miesiącem jest październik. To dlatego, iż w tym miesiącu liczba słonecznych godzin w ciągu dnia wynosi tylko 6. Dla porównania, wybierając się na wakacje do Tajlandii w styczniu będzie to około 9 godzin ze słońcem dziennie. Dla amatorów wodnych przygód zaletą będzie fakt, iż przez cały rok w Tajlandii temperatura morza oscyluje w granicach 29 stopni. Woda jest więc cieplejsza, niż w europejskich kurortach.

Popularnym kierunkiem jest wyspa Pukhet, która zachwyca pięknymi plażami i czystą wodą. W cenie od 4000 złotych za osobę otrzymamy zakwaterowanie w dwuosobowym pokoju. Za widok na basen lub plażę przeważnie trzeba dopłacić około 200-300 złotych za osobę. Dostajemy za to luksusowe wczasy w resorcie, gdzie znajdują się przeważnie także atrakcje dla dzieci w postaci placów zabaw oraz basenów.

Atrakcje w Tajlandii

Tajlandia to jednak nie tylko plaże czy baseny. Dobrze jest wybrać się do stolicy kraju – Bangkoku i pozwiedzać tamtejsze atrakcje. Największą z nich jest Wielki Pałac Królewski wybudowany w 1782 roku. Aż do połowy XX Wieku był on siedzibą Króla Tajlandii. Co ciekawe, turystów zwiedzających to miejsce obowiązuje odpowiedni dress code. Należy mieć przy sobie stosowne ubrania, lub wypożyczyć je na miejscu.

Dodaj komentarz