choinka

Piękne noworoczne sztuczne choinki zawsze cieszą nas. Ale ważne jest, aby wybrać choinkę sztuczną prawidłowo. Nabywca musi znać, z czego zrobione noworoczne drzewo, na co zwrócić uwagę. Głównymi materiałami, wykorzystywanymi w trakcie produkcji sztucznych choinek są włókno i folia PVC. Jest jeszcze jedna klasa choinek, co rzadko spotyka się – choinki są całkiem lane z plastiku.

Jakie są główne różnice?

Choinka, zrobiona z włókna, jest bardziej podobna do prawdziwej, aniżeli choinka zrobiona z folii PVC. Taka sztuczna choinka jest puszysta, naturalna. Stosowanie włókna różnej grubości pozwala producentom stworzyć bardzo piękne choinki. Usterką choinki z włókna jest bardziej wysoka cena. W zasadzie z włókna wyrabiają się niewielkie choinki czy choinki premium klasy. Czasami producenci sztucznych choinek stosują mieszaną techniką z włókna i folii PVC jednocześnie.

Choinka z folii PVC różni się płaskimi, łatwo zgniatanymi igłami. Te choinki mają niski koszt i piękny wygląd zewnętrzny. W większości wypadków, duże choinki, zwłaszcza choinki ponad 3 metry wyrabiają się z folii, żeby obniżyć ich koszt własny.

Choinki lane z plastiku – jedno z bardziej kosztownych kierunków przy wyrobie noworocznych choinek. Ale takie choinki wyglądają bardziej naturalnie aniżeli drugie, ponieważ każda gałąź odlewa się w specjalnej formie.

Rozpatrzymy z czego zrobione choinki dokładniej. Sztuczne choinki z folii PVC.

W jakości surowca wykorzystuje się standardowe warstwę twardego polichlorku winylu (PCV folii ).  Zakładów produkcji tej folii w świecie trochę, w zasadzie produkcja skoncentrowana głównie w Chinach i na Tajwanie. Standardowa rolka – długością 2,5 m. Kolor folii automatem zadaje kolor zrobionej choinki. Droga, jakościowa folia PCW ma jeszcze dodatkowo teksturę, która imituje naturalność igieł. Po tym czynniku łatwo wyróżnić chińskie tanie, prawie jednorazowe choinki od jakościowej produkcji. Tekstura powinna być obowiązkowo.

Ponieważ początkowa rolka – 2,5 m, toż jego kroją na oddzielne niewielkie rolki. Szerokość takiej malutkiej rolki zadaje długość igły przyszłej choinki. Czym szerzej rolki, tym dłużej igły, tym bardziej puszysta choinka. Ale nie trzeba zachwycać się długością igły. Sztuczna choinka z krótką igłą, lecz dużą ilością gałęzi wygląda naturalnie.

Folia PCW jest bezpieczna, niepalna i nie podlega rozkładowi, nie wymaga certyfikacji. Folia może wykorzystywać się do sztucznych choinek, co ustala się w dziecięcych instytucjach.

Pień choinki zazwyczaj wyrabia się z aluminium.

Jeśli do kompletu wchodzą plastikowe, a czasami i naturalne szyszki  i śnieg z bawełnianej waty to takie choinki wyglądają bardzo naturalnie. Sztuczna choinka zrobiona z lanych igieł. Takie choinki są bardziej kosztowne; Jeśli do kompletu wchodzą plastikowe, a czasami i naturalne szyszki i śnieg z bawełnianej waty to takie choinki wyglądają bardzo naturalnie.

Sztuczna choinka zrobiona z lanych igieł. Takie choinki są bardziej kosztowne w wyrobie, natomiast wyglądają naturalny za drugie. Odlew każdej gałęzi w oddzielnej formie – bardzo drogi proces. Choinka wysokością 1 metr obejdzie się nabywcy minimum 250-350 zl. Sztuczne choinki z włókna.   Choinki z włókna przedtem były bardzo popularne. Wyglądają naturalnie, lecz z powodu grubości włókna czasami istnieje ciężko powiesić zabawki, ponieważ długość igły 12 mm, lecz w owym że czasie takie choinki wyglądają zwłaszcza ozdobnie.

Gałęzi choinki z włókna, przypominają szczotki do czyszczenia butelek lub do mycia butelek, technologia wyrobu zmieniła się, teraz takie choinki wyglądają bardziej naturalnie niż choinki z PCW.

Dodaj komentarz