sport

Żyjąc w XXI wieku, narażeni jesteśmy na szereg negatywnych czynników związanych z brakiem odpowiedniej ilości czasu. Zapominamy nie tylko o regularnych godzinach jedzenia, ale również coraz częściej sięgamy po jedzenie typu fast food lub niezdrowe przekąski. Chorujące później na nadwagę osoby, nie są w stanie wejść na pierwsze piętro czy podbiec do autobusu. Kołatanie serca i zadyszka pojawiają się nawet w trakcie pozornie prostych czynności.

Jeżeli doprowadzisz się do takiego stanu, bardzo trudno będzie Ci rozpocząć treningi czy nawet spacerować. Wszystko może okazać się problematyczne ze względu na fakt, że Twoje mięśnie już dawno zapomniały co to znaczy wysiłek. Z tego względu warto postawić na ostatnią deskę ratunku jaką jest catering dietetyczny. Dzięki niemu wprowadzisz do swojego życia niezbędne zmiany w sposobie odżywiania. Dodanie do takiego jedzenia odrobiny ruchu pozwoli z czasem zrzucić zbędne kilogramy i rozpocząć proces walki o wymarzoną sylwetkę. Wysiłek fizyczny to podstawa na drodze do bycia fit.

Ruch to zdrowie

Nie od dziś wiadomo, że im więcej ważymy, z coraz większym trudem przychodzą nam nawet najprostsze czynności. Nie ma więc mowy, aby zmusić się do gimnastyki. Niestety nikt nie wynalazł jeszcze skutecznego sposobu na zbudowanie wymarzonej sylwetki bez odrobiny wysiłku z naszej strony i zdrowej diety. Dla przykładu należy sobie uświadomić, że jeden kilogram nadwagi to równowartość około 7000 kcal… Nie ma możliwości, aby samą tylko dietą osiągnąć odpowiednie rezultaty. Wiedzą o tym również dietetycy, którzy umieścili wysiłek fizyczny na piramidzie zdrowego żywienia.

Dlaczego ruch jest istotny?

Każdy rodzaj wysiłku fizycznego jest swojego rodzaju efektywną metodą na spalenie zbędnych kalorii. Warto jednak podkreślić, że to nie wszystkie zalety ,,ruchu”. Należy do nich również dopisać wpływ na szybkość przemiany materii i poprawę samopoczucia. Jak pokazują badania, głównym minusem aktywnego trybu życia jest potrzeba regularności, która sprawia, że osoby ze słomianym zapałem dość szybko rezygnują z dbania o swoje zdrowie.

A to błąd! Ćwiczenia likwidują odkładającą się tkankę tłuszczową, wspierają metabolizm, ale także wzmacniają nasze mięśnie. To ma natomiast zbawienny wpływ na zdrowie naszego kręgosłupa. Na problemy z nim związane cierpią najczęściej właśnie osoby otyłe. Jego nadmierne obciążenie wraz ze zwiotczałymi mięśniami powodują przesuwanie się kręgów, co prowadzi do bólu czy dyskopatii.

Inne korzyści płynące z aktywności fizycznej

Warto również pamiętać, że oprócz zalet wymienionych w powyższych akapitach, należy dopisać także wpływ, jaki wysiłek fizyczny ma na nasze serce. W trakcie jakiejkolwiek formy wysiłku fizycznego rozbudowujemy nie tylko mięśnie czy poprawiamy kondycję. Bardzo ważnym czynnikiem jest wzmacnianie mięśnia sercowego i co za tym idzie, poprawa wydolności. Takie zachowanie pozwala przygotować nasze serce do różnych czynników, w których ciśnienie krwi może podskoczyć. Hartując je poprzez wysiłek fizyczny, sprawiamy, że w przypadku stresu czy nadmiernej adrenaliny, nie dostaniemy na przykład zawału.

Dodaj komentarz