recepcja

Ta z pozoru prosta czynność może nam sprawić niejeden problem. Nie zawsze dotyczą one samego procesu nadania przesyłki. Często mamy kłopoty z odpowiednim zapakowaniem danej rzeczy, a nie kiedy nie orientujemy się nawet, że wysyłanie niektórych produktów jest zupełnie zakazane.

Przydatne informacje

Zanim zdecydujemy się na wysyłkę paczki kurierem sprawdźmy, czy przedmiot który chcemy nadać w ogóle może być wysłany w ten sposób. Najczęściej zabrania się przewozu wszelkiego rodzaju produktów płynnych, w tym alkoholu. Oczywiście jeżeli zamówimy płyn w szklanej butelce, w sklepie internetowym – nie musimy się obawiać, z pewnością do nas dotrze. Sytuacja ta jest inna, ponieważ sprzedawca prawdopodobnie podpisał specjalną umowę z firmą przewozową, upoważniającą go do przesyłania produktów powszechnie zabronionych. Odradza się także wysyłki drogich, bardzo wartościowych przedmiotów. Ich zniszczenie mogłoby spowodować wysokie kary nałożone na firmy kurierskie. Logicznym jest całkowity zakaz przewożenia materiałów łatwopalnych oraz żrących, w tym także akumulatorów samochodowych.

Co dalej?

Gdy już wiemy co możemy nadać kurierem, przejdźmy do prawidłowego zapakowania przesyłki. Musimy ją umieścić w kartonowym pudle, a jeśli karton jest nieco za duży wypełnić wolną przestrzeń starą gazetą lub innym materiałem, który będzie zapobiegał poruszaniu się przedmiotu. Miejmy na uwadze fakt, że każda firma kurierska posiada dokładną specyfikację dotyczącą maksymalnych rozmiarów i wagi przesyłki. Kolejny krok to wypełnienie specjalnego formularza. Zamieszczamy w nim dane do siebie oraz do odbiorcy, nie zapomnijmy dopisać numeru telefonu. Kurierzy przed dostarczeniem paczki, często najpierw skontaktować się z adresatem.

Kiedy wiemy już jak zamówić kuriera pozostaje nam wybór odpowiedniej firmy. Możemy skorzystać bezpośrednio ze stron różnych dostawców, bądź skorzystać z usług brokera. To drugie rozwiązanie jest zdecydowanie szybsze i prostsze, ponieważ w jednym miejscu możemy porównać kilka ofert i wybrać tę najbardziej korzystną.

Dodaj komentarz