dom

Spacer i zabawa to idealne połączenie,które sprawi,że nasz psi przyjaciel będzie skakać z radości. Każdy z czworonogów potrzebuje uwagi swego właściciela i czasu,jaki można mu poświęcić. Niestety,ale praktycznie każdy z nas musi dzielić swoje życie na prywatne i zawodowe. I choć system pracy zdalnej,np. praca w domu staje się coraz bardziej popularna,niestety nie każdy może sobie na nią pozwolić. Większość z nas opuszcza miejsce zamieszkania na średnio więcej niż 8 godzin dziennie,aby móc wykonywać obowiązki służbowe. Jak poradzić sobie w sytuacji,kiedy musimy zostawić naszego pupila samego w domu? 

Przeważnie nasze zwierzaki zostając same w domu spędzają czas na jedzeniu i spaniu. Dlatego też podstawą jest zadbanie o odpowiednie porcje żywności,wody oraz miejsce do załatwiania swoich potrzeb,o ile jest to konieczne. Nieco inaczej może być w przypadku czworonogów,które posiadają niespożytkowane pokłady energii i wymagają dużo ruchu lub takich,które negatywnie reagują po prostu na rozłąkę ze swym panem.W takiej sytuacji,pozostawienie  psiaka samego w domu może czasem skończyć się nieciekawie dla właściciela. Wracając do domu,może w nim bowiem zastać istny chaos- zniszczone meble,rozdarte poduszki,wydrapane drzwi itp. Pies dopada i demoluje wszystko,co znajduje się w jego zasięgu.

Aby zaoszczędzić naszym pupilom negatywnych emocji i ich reakcji związanych z samotnością albo po prostu umilić czas,jaki spędzają w domu podczas naszej nieobecności,powinniśmy zadbać o odpowiednie zajęcie dla nich. Zwykłe pluszowe zabawki dla psów na dłuższą chwilę mogą okazać się mało interesujące dla czworonoga. W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się takiei,które cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród psów jak i ich właścicieli. A oto kilka z nich:

Zabawka typu kong. Jest to gumowa zabawka dla psa,która posiada otwór. Wypełniamy go karmą lub ulubionym smakołykiem naszego pupila,który,aby go wydostać,musi nieźle się wygimnastykować. Wiąże się to z jej przewracaniem,podrzucaniem czy też wydobywaniem pokarmu językiem,co może okazać się nie lada wyzwaniem dla naszego przyjaciela. W ten sposób zapewnimy mu aktywne zajęcie na dłuższą chwilę a także trochę przyjemności w formie smakołyków. Taka zabawa może również nieco zmęczyć naszego pupila,dlatego też więcej czasu niż zwykle może poświęcić na drzemkę.

Kolejnym przykładem sprawdzonej zabawki będzie kula z przegródkami,zwana kulą “smakulą”. Funkcjonuje podobnie jak zabawka typu kong. Wypełniamy ją suchą karmą lub smakołykami,a nasz piesek bawiąc się nią sprawia,że pokarm wylatuje przez otwory. Kula “smakula” może również posłużyć jako gryzak dla naszego pupila i jako pomoc w nauce aportowania podczas zabaw z właścicielem.

Zostawiając naszego czworonoga samego w domu czy mieszkaniu warto także zatroszczyć się o kości lub gryzaki dla niego. Gryzienie dla psa to coś,co go relaksuje, a biorąc pod uwagę szeroki wybór gryzaków i kości z witaminami możemy zadbać również o jego zęby i dziąsła.

Jak widać,istnieje kilka sposobów na to,aby znaleźć fajne zajęcie dla psich czworonogów podczas naszej dłuższej nieobecności. Idealnie sprawdzą się różnego rodzaju zabawki dla psów ze sklepu Petinio.com ,zwłaszcza te,które w pewien sposób wymuszają na nich myślenie i pewne kombinacje,aby osiągnąć swój cel,np.wydostanie ukrytego wewnątrz pokarmu czy smakołyków. Polecamy zakup zabawki typu kong lub kuli “ smakuli” a także różnego rodzaju gryzaków i kości,jakie znajdą Państwo w naszej ofercie. 

Pragnę również dodać,iż nie możemy zapomnieć o codziennym spacerze z naszym pupilem,zanim opuścimy dom na te kilka godzin. Jest on bardzo ważny w codziennym życiu psa. Podczas spaceru pies może przynajmniej częściowo rozładować energię,jaką w sobie gromadzi a my dzięki temu uchronimy nasze wnętrza i meble przed dewastacją z jego strony 🙂 Dobrze wszyscy wiemy,że gdy psiakom się nudzi,mogą wpaść na zabójcze pomysły.

Warto też zaznaczyć,że u niektórych sprawdzić się może włączone radio lub telewizor,aby nasz czworonóg nie czuł się samotnie. W ramach zaś dodatkowego zajęcia dla niego można ukryć smakołyki w różnych miejscach i zakamarkach,np. pod stołem czy za łóżkiem a ich poszukiwanie będzie dla psa ciekawą zabawą. Jednak musi być to przemyślana decyzja, ponieważ wiązać się może niezłym bałaganem,jaki nasz “poszukiwacz” zostawi po sobie 🙂

Dodaj komentarz