pieniądze

Każdy, kto założy rodzinę zastanawia się jak zabezpieczyć jej przyszłość. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest wykupienie polisy na życie. Będzie ona dobrym zabezpieczeniem w razie śmieci lub nieszczęśliwego wypadku.

Dla kogo?

Ubezpieczyć mogą się niemal wszyscy. Jednak nie jest ono obowiązkowe. Najczęściej na polisę decydują się osoby, które posiadają dzieci, chcąc w ten sposób ułatwić im start w dorosłość.

Rodzaje ubezpieczeń

Najczęściej ubezpieczenia zapewniają ochronę w przypadku:

– śmieci,

– poważnej choroby,

– nieszczęśliwego wypadku.

Do najczęstszych skutków tych ostatnich zaliczamy między innymi kalectwo i niezdolność do pracy. W momencie, gdy nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniego zabezpieczenia finansowego w rodzinie, pieniądze z ubezpieczenia z pewnością okażą się przydatne.

Dla dziecka

Oprócz współmałżonka, często pragniemy odpowiednio zabezpieczyć najmłodszych członków rodziny. Można wtedy skorzystać z tak zwanego ubezpieczenia posagowego. Zapewni ono wsparcie finansowe w momencie śmierci rodzica lub będzie stanowić zabezpieczenie na początku dorosłego życia. Co ważne, gdy rodzić umrze jeszcze w trakcie trwania umowy, ubezpieczyciel do końca jej trwania będzie opłacał składki. Zaraz po tym, gdy czas na który zawieraliśmy umowę się zakończy pieniądze zostaną wypłacone, niezależnie od stanu zdrowia rodzica.

Jaka kwota?

Wybierając polisę często bierzemy uwagę kwotę ubezpieczenia. Rzecz jasna, jeśli suma składek będzie niewielka, wypłacone świadczenie również będzie niskie. Wybierzmy takie zabezpieczenie, które nie obciąży nadto domowego budżetu, a jednocześnie pomoże naszej rodzinie, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku.

Zanim się ubezpieczysz

Porozmawiaj z doradcami ubezpieczeniowymi. Kontaktując się ze specjalistami z viennalife.pl mamy pewność rzetelnej pomocy i wsparcia. Warto wcześniej dokładnie sprecyzować swoje cele, tak aby łatwiej można było dobrać odpowiedni model polisy. Dobrze jest także dokładnie zapoznać się z całą dokumentacją. To właśnie ona określi przypadki, w których otrzymamy świadczenie.

Dodaj komentarz