telefon

Obecna generacja telefonów jest bardzo wrażliwa na uszkodzenia i dlatego też należy je odpowiednio chronić. Jednak na szczęście istnieje kilka sposobów na na odpowiednie zabezpieczenie telefonu przed zniszczeniem. Warto poznać tego rodzaju sposoby.

1. Ubezpieczenie

Jest to tak na prawdę najbardziej skuteczny sposób zabezpieczenia telefonu, jednak przydatny tylko w przypadku telefonów z wyższej półki. W przypadku uszkodzenia telefonu z naszej winy zostaną nam zwrócone koszty naprawy telefonu. Koszty tego rodzaju ubezpieczenia nie są zbyt wygórowane w stosunku do ceny nowego telefonu. Najczęściej kwota wynosi ~150-200 zł i opłaca się ją zapłacić.

2. Etui na telefon

Etui na telefon jest jednym z podstawowych sposobów na zabezpieczenie telefonu. Na rynku dostępne są różnego rodzaju etui wśród, których można znaleźć zwykłe silikonowe nakładki jak i porządne case`y. To właśnie te rozwiązania są najbardziej wytrzymałe. Dodatkowo chcąc mieć w pełni bezpieczny telefon należy zainwestować pieniądze w pokrowce na telefon, które posiadają boki wchodzące na ekran. Wtenczas też w przypadku upadku ekranem do dołu telefon będzie izolowany od podłoża silikonową ramką. Na rynku dostępne są także bumpery, które są pokrowcami tylko, że bez plecków. Są to tylko same zabezpieczenia boków telefonu. Nie zapewniają takiej ochrony jak pełne etui, ale jednak są dobrą alternatywą dla osób, które nie przepadają za pokrowcami.

3. Folia ochronna

Na rynku dostępne są folie na telefon zarówno na przód jak i tył telefonu. Te rozwiązania pozwalają nie tyle leczyć co zapobiegać uszkodzeniom zarówno ekranu jak i jego tyłu. W większości przypadków szkło hartowane kosztujące więcej pieniędzy będzie lepszym wyborem ponieważ zagwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa. Dodatkową zaletą rozwiązań z wyższej półki jest fakt, że nie powodują one zmniejszenia komfortu korzystania z urządzenia, jak to czasami ma miejsce w przypadku tańszych rozwiązań.

4. Pasta polerska

Jest to rozwiązanie ostateczne, które pozwala pozbyć się rys, które już pojawiły się na telefonie. Dzięki specjalnym składnikom znajdującym się w paście pozwala ona doskonale wypełnić rysy na wyświetlaczu. Użycie jej jest bardzo proste. Wystarczy rozprowadzić pastę na ekranie, dostanie się ona do zagłębień w wyświetlaczu i przyschnie. W ten sposób nawet dość duże rysy zostaną zniwelowane.

Jak widać sposobów na zabezpieczenie swojego cennego telefonu jest całkiem sporo. Każdy na pewno znajdzie ten, który będzie dla niego odpowiedni.

Dodaj komentarz