beton

Obecnie znacząco wzrosły wymagania, co, do jakości powierzchni betonowych, w tym ścian i podłóg. Aby poprawić wygląd tych powierzchni, stosuje się specjalne narzędzia takie jak: szlifierka do betonu i frezarka do betonu. Taki sprzęt różni się w zależności od dziedziny zastosowania, właściwości technicznych, wagi, cech konstrukcyjnych i stopnia funkcjonalności.

Do czego służy szlifierka do betonu?

Obróbka powierzchni betonowych bez użycia specjalnych urządzeń mechanicznych jest pracochłonna i trwa dosyć długo. Szlifierka do betonowej posadzki, ułatwia wykonywanie szlifowania, a także skraca czas pracy.

Każdy rodzaj sprzętu ma inny poziom funkcjonalności, co pozwala szybko i wydajnie wykonywać takie działania jak:

  • Szlifowanie świeżo wylanego betonowego fundamentu
  • Częściowe usunięcie zużytej warstwy starej powłoki
  • Przygotowanie powierzchni do wykończenia
  • Wyeliminowanie ewentualnych wady powierzchni betonowej
  • Zwiększenie szorstkość betonu, dla poprawienia przyczepności
  • Wypolerowanie powierzchni do idealnej czystości.

Szlifierki do betonu wykonują takie zadania za pomocą takich metod jak:

Metoda na mokro. Proces szlifowania betonu odbywa się w wilgotnym środowisku. Zapobiega to powstawaniu pyłu, zwiększa żywotność narzędzia, ułatwia pracę.
Metoda na sucho. Podczas obróbki powierzchni betonu za pomocą szlifierki uwalnia się zwiększona ilość pyłu. Jednak przy użyciu tej metody niedociągnięcia są dostrzegalne i można je łatwo wyeliminować.

Szlifierka do betonu pozytywnie sprawdziła się w rozwiązywaniu wielu poważnych problemów. Pomaga przygotować fundamenty betonu i nie na próżno jest uważana za niezbędnego budowniczego pomocnika.

Do czego służy frezarka do betonu?

Frezarka do betonu to nowoczesny sprzęt do obróbki powierzchni betonowych. Służy ona do eliminacji nierówności posadzek betonowych, powstałych podczas ich wylewania. Masa frezarek różni się znacznie w zależności od modelu. Oczywiście, im większa masa sprzętu, tym wydajniej i szybciej radzi sobie z wszystkimi pojawiającymi się nieprawidłowościami. Należy zauważyć, że frezarki do betonu wykonują tylko obróbkę górnych warstw powierzchni betonowych, po czym konieczne jest użycie dodatkowego sprzętu do szlifowania.

Frezarka do betonu usuwa wszelkie nierówności poprzez obracanie się specjalnych ostrzy. Pod wpływem dużej masy urządzenia można łatwo wyeliminować te nierówności nawet na mocnym betonie. Ze względu na dostępność specjalnych kół, urządzenie może być łatwo przemieszczane na powierzchni, co zapewnia operatorowi minimalne niedogodności.

Dodaj komentarz