muesli

Dzisiejszy świat zdecydowanie musza nas do szybkości. Praktycznie wszystko robimy w biegu, jednocześnie nie zastanawiając się wcale nad jakością podejmowanych przez nas czynności i tego jak to wpływa na nasze życie. Pospieszne czytanie nie spełnia warunków relaksu, a jednocześnie generuje nieprzyjemne uczucie obowiązku skończenia wykonywania tej czynności w oznaczonym czasie. Największe jednak konsekwencje może mieć pospieszne spożywanie posiłków i nieodpowiedni ich dobór. Zazwyczaj kierujemy się tym, żeby przygotowanie posiłku było jak najszybsze. Wpływa to też poniekąd na fakt, że posiłki jadany nieregularnie. Ma to bardzo dużo negatywnych konsekwencji, chociażby takich jak poczucie dyskomfortu oraz brak sił przez cały dzień.

Zdrowe śniadanie- najważniejszy posiłek dnia

Argumenty za tym, że śniadanie powinno być duże i spokojne zazwyczaj nie przemawiają do dużej liczby osób. Wszystkie informacje związane z tym jak wpływa to na organizm nie są widoczne na pierwszy rzut oka, dlatego nie jest to dla nikogo atrakcyjne. Istnieją jednak argumenty, które przekonają każdego, kto twierdzi, że ma zbyt mało czasu na dobrze przygotowany posiłek. Przede wszystkim należy tutaj wskazać, że dobre śniadanie daje całą masę energii na cały dzień. Pozwala też być nasyconym przez dłuższy czas, co też nie dekoncentruje pracy. Nasz organizm po prostu o wiele lepiej się czuje, co także wpływa na samopoczucie. Wystarczy przez tydzień spróbować jeść duże i pożywne śniadania, a różnica będzie zauważalna prawie od razu. Niedobrze jest też jeść śniadania w biegu. Jeżeli zjemy je szybko, nie odczujemy tego ile zjedliśmy i dopiero po czasie możemy zorientować się, że jedzenia było zbyt dużo. Uczucie ociężałości, które się z tym wiąże jest bardzo nieprzyjemne.

Co jeść na śniadanie?

Przepisów na dobre śniadanie jest bardzo dużo. Coś, co jest łatwe w przygotowaniu i co doskonale nadaje się na ten posiłek to musli. Musli jest posiłkiem niesamowicie różnorodnym, a przy tym bardzo smacznym. Jego składniki sprawiają, że jest to także bardzo zdrowe danie. Podane razem z mlekiem posiada bardzo dużo wartości odżywczych. Nie jest to też nic ciężkiego, co sprawi, że pogorszy się samopoczucie. Dostępne są oczywiście różne wersje smakowe a i je można modyfikować dodając własne składniki, przez co jest to śniadanie zdecydowanie do polecenia każdemu- zarówno tym, którzy lubią eksperymentować jak i tym, którzy chcą zjeść coś dobrego, co nie wymaga wiele wysiłku przy przygotowaniu.

Dodaj komentarz