kobieta

Pierwsza Komunia Święta to dzień bardo ważny w życiu dziecka i jego rodziców. To rodzice pomagają swojemu dziecku jak najlepiej przygotować się do przyjęcia tego sakramentu. Uczą go, chodzą z nim na spotkania w parafii oraz rozmawiają z nim na temat spowiedzi i Komunii Świętej. To również na barkach rodziców pozostaje wybór miejsca i zorganizowanie przyjęcia komunijnego. W obecnych czasach lokal na komunię trzeba zamówić przynajmniej z rocznym wyprzedzeniem, ale dopiero na kilka miesięcy przed uroczystością zaczynają się przygotowania do tak ważnego wydarzenia. Co należy przygotować?

O czym nie można zapomnieć?

Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie naszej pociechy do tej uroczystosci. Już na początku roku szkolnego katecheta informuje rodziców co powinno dziecko wiedzieć  przygotowując się do Pierwszej Komunii Świętej, jak przygotować je duchowo na przyjęcie sakramentu. W ciągu roku szkolnego odbywaja się spotkania rodziców i dzieci z katecheta. Oprócz tematów religijnych poruszane są na nich sprawy organizacyjne. Należą do nich stroje komunijne, zakup książeczek, łańcuszków czy różańców. Jeśli mamy już swoje dziecko wyposażone we wszystko to powinniśmy pomyśleć o stworzeniu listy gości. Impreza taka wymaga wcześniejszego zaproszenia. Dlatego warto zaopatrzyć się wcześniej w sklepie papierniczym online w piękne zaproszenia uniwersalne. Posiadają one przeważnie  okazjonalne ilustracje i gotowy tekst wykonany piękną, ozdobną czcionką. Kupując zaproszenia warto przy okazji zakupić małe torebki karbowane, które będą nam potrzebne do spakowania podarunków i ciasta dla gości. Gdy już zaprosimy uczestników przyjęcia musimy jeszcze ustalić jak ten dzień będzie przebiegał, jakie wybierzemy menu, wystrój stołu czy niespodzianki dla gości. W natłoku przygotowań nie możemy jednak zapomnieć o nadaniu odpowiedniego znaczenia tej uroczystości.

O czym jeszcze trzeba pomyśleć?

Pierwsza Komunia dziecka musi być odpowiednio uwieczniona czy to na zdjęciach czy na filmie. Uroczystości w Kościele są przeważnie nagrywane przez jednego kamerzystę. Jeśli natomiast będziemy chcieli w lokalu porobić zdjęcia musimy pomyśleć o fotografie dużo wcześniej, bo na ostatni moment może nie być wolnego. Pamiętajmy, że tak naprawdę najważniejsze podczas tego dnia są uroczystości w Kościele i nasze dziecko. Przyjęcie komunijne przeważnie trwa do wieczora dlatego dobrze go zaplanujmy.

Dodaj komentarz