magazyn

Operator wózka widłowego to praca, która pozwoli na dobre zarobki. Znajdziemy wiele ofert pracy zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Europy. Przed podjęciem pracy trzeba jednak odbyć odpowiedni kurs i zdać egzamin. Warto przyjrzeć się, w jaki sposób możesz zostać operatorem wózka widłowego i jaki kurs wybrać.

Jak można zdobyć uprawnienia operatora wózków widłowych?

Wszelkie informacje na temat uprawnień możemy znaleźć w rozporządzeniu Ministra Gospodarki. Konieczne okaże się ukończenie kursu w odpowiednim miejscu. Drugi etap to zdanie egzaminu państwowego. W skład egzaminu wchodzi część teoretyczna i praktyczna. Tematyka pytań jest ustalana przez komisję kwalifikacyjną. Podstawą do wydania zaświadczenia jest pozytywny wynik egzaminu.

Kto może zostać operatorem wózka?

Zdobyć uprawnienia może osoba, która ukończyła 18 lat. Kolejnym warunkiem jest posiadanie co najmniej podstawowego wykształcenia. Ważne są także predyspozycje zdrowotne, czyli zdobycie zaświadczenia o braku przeciwwskazań do wykonywania tego zawodu. Bardzo ważna jest także możliwość podejmowania szybkich i prawidłowych decyzji, które zostaną zweryfikowane podczas egzaminu. Ważne jest również przestrzeganie przepisów określonych w wielu regulaminach i rozporządzeniach. Jeśli kandydat stara się o pracę na drogach publicznych, musi mieć również prawo jazdy. Cenione są również tzw. kompetencje miękkie, czyli zaangażowanie czy potrzeba rozwoju.

Jak wygląda dobry kurs?

Kurs wózki widłowe Wrocław odbyty w Centrum Szkoleń zapewni odpowiednio wysoki poziom wiedzy teoretycznej i praktycznej. Szeroki zakres szkolenia teoretycznego pozwoli zdobyć wiedzę na temat zasad funkcjonowania wózków widłowych, ich rodzaju czy budowy. Znajdą się również zagadnienia z zakresu BHP, które są bardzo cenione przez przyszłych pracodawców. Podczas części praktycznej kursant odbędzie jazdy wraz z instruktorem. Dzięki dostępności dodatkowych niepłatnych godzin kursant może ćwiczyć umiejętności tak długo, aż poczuje się pewnie.

Zalety kursu w Centrum Szkoleń

Oferowany kurs wózki widłowe Wrocław to w pełni kompleksowe rozwiązanie. Pozwoli zdobyć wiedzę umożliwiająca pozytywny wynik egzaminu państwowego. Cierpliwa kadra instruktorów da kursantowi sporo czasu na opanowanie wszystkich umiejętności. Dużą zaletą będzie na pewno koszt kursu, który waha się między 400 a 650 zł. Płatność można rozłożyć na raty, które nie obciążą domowego budżetu. W cenie jest wliczona konsultacja lekarska, a dodatkowe godziny jazdy są niepłatne.

Dodaj komentarz